WTYCZKI WOOCOMMERCE, KTÓRE MUSISZ MIEĆ

WooCommerce to potężne narzędzie samo w sobie. Kilku rzeczy jednak nie potrafi. Jeśli chcesz posiadać w pełni funkcjonalny sklep internetowy, będziesz potrzebować kilku dodatkowych wtyczek WooCommerce.

Jedną z nieocenionych możliwości WordPress jest to, że zawsze możesz znaleźć wtyczki, które pozwolą Ci zrobić co tylko zamarzysz ze swoją witryną. Jeśli chodzi o wtyczki WooCommerce, istnieją setki opcji, których możesz użyć, aby rozszerzyć możliwości swojego sklepu.

W tym artykule przygotowaliśmy listę zawierającą jedne z najlepszych dostępnych wtyczek WooCommerce. Przedstawiamy nasze ulubione i naszym zdaniem najlepsze oraz Must-Have!

SEO

SEO czyli za WikipediąOptymalizacja dla wyszukiwarek internetowych (ang. search engine optimization, SEO; zwana także pozycjonowaniem) – procesy zmierzające do osiągnięcia przez dany serwis internetowy jak najwyższej pozycji w wynikach organicznych wyszukiwarek internetowych dla wybranych słów i fraz kluczowych.

Bez wysokiej pozycji w wyszukiwarce, i tym samym ruchu organicznego na stronie, ciężko robić dużą sprzedaż. Można oczywiście opierać się na serwisach społecznościowych ale o wadach tego rozwiązania więcej piszemy w tym artykule.

Jak wiec sobie radzić bez pomocy zewnętrznych agencji albo po prostu jak zacząć?

Yoast SEO

Yoast SEO to nie tylko jedna z najczęściej instalowanych wtyczek WordPress, lecz także jedna z najlepiej ocenianych przez użytkowników. Za pomocą wtyczki Yoast SEO skonfigurować możesz wszystkie najistotniejsze parametry strony WordPress i sklepu WooCommerce pod kątem SEO, czyli pozycjonowania w Google. Jest naszym zdaniem najprostszym i najlepszym narzędziem służącym do tego celu . Zdecydowanie warto zainstalować ją jako pierwsze narzędzie i korzystać ze wszystkich możliwości jakie oferuje. Wersja bezpłatna w zupełności wytarczy aby cieszyć się dobrą widocznością w Google.

GŁÓWNE FUNKCJE:

Jetpack by WordPress.com

Wtyczka niezbędna dla początkujących użytkowników WooCommerce. Darmowa wersja zawiera narzędzie statystyczne, automatyczne udostępnianie publikacji w sieciach społecznościowych oraz funkcję „podobnych artykułów”, która kieruje czytelników do wybranych przez Ciebie artykułów. Jeśli chcesz optymalizować za pomocą narzędzi SEO i SEA (AdSense, Facebook Ads), możesz zdecydować się na płatną wersję. Ta wtyczka SEO upraszcza również produkcję treści poprzez łatwiejszą integrację mediów, a także tworzenie karuzeli i mozaik obrazów, poprawiając w ten sposób ogólne SEO WooCommerce.

GŁÓWNE FUNKCJE:

BRAMKI PŁATNOŚCI

Sklep internetowy nie może funkcjonować bez szybkich płatności online. Klienci najchętniej płacą za zakupy internetowe za pomocą płatności elektronicznych, które automatycznie przekierowują ich na stronę banku lub umożliwiają użycie płatności mobilnych jak Blik. Dla klientów to wygoda i poczucie bezpieczeństwa, dla Ciebie jako sprzedawcy pewność, że środki szybko i bezpiecznie dotrą na rachunek bankowy Twojego sklepu.

W Polsce dostępnych jest wielu operatorów płatności i trudno wybrać tego jednego, który powinien obsługiwać właśnie Twój sklep. Dlatego, zanim podejmiesz decyzję, warto przyjrzeć się ofercie każdego z nich. Którą bramkę płatności wybrać? Taką, która najbardziej odpowiada Twoim potrzebom 🙂 Poniżej prezentujemy te, które sami wdrażamy i z których sami korzystamy.

PayU należy do międzynarodowego koncernu Naspers, który jest również właścicielem platformy Allegro. PayU działa również na kilkudziesięciu rynkach poza Polską. Proces integracji bramki płatniczej PayU w sklepie internetowego jest szybki, a płatności możesz przyjmować już tego samego dnia, w którym podpiszesz umowę z operatorem.

REALIZOWANE PŁATNOŚCI:

PayNow to bramka płatnicza uruchomiona przez MBank w 2019 roku. Co prawda aby korzystać z tej bramki płatności w swoim sklepie internetowym, musisz założyć konto w MBanku, co dla niektórych może być minusem, ale za to dzięki temu wszystkie wpłacane przez klientów sklepu środki lądują od razu na Twoim koncie.

GŁÓWNE FUNKCJE:

revolutPay to bramka płatnicza uruchomiona przez Revolut. Co prawda aby korzystać z tej bramki płatności w swoim sklepie internetowym, musisz założyć konto Revolut Bussiness, co dla niektórych może być minusem, ale za to masz możliwość pobierania płatności w wielu walutach.

GŁÓWNE FUNKCJE:

CHAT LIVE NA STRONIE

Czat na stronie to narzędzie, które wprowadzone na Twoją witrynę, umożliwia szybki i prosty kontakt z klientem. Dymek wiadomości pojawia się automatycznie po wejściu na stronę, zazwyczaj w jej prawym, dolnym rogu. Często towarzyszy mu jakiś ciekawy dźwięk, ma on na celu przykucie naszej uwagi.

W osiągnięciu sukcesu kluczową rolę spełnia czas i sprawne działanie. Udzielenie szybkiej odpowiedzi bądź rady, często decyduje o tym czy właśnie pozyskaliśmy nowego kupującego. Oprócz standardowej komunikacji za pomocą social media, infolinii czy skrzynki pocztowej, coraz więcej firm decyduje się na chat live na swojej stronie www. 

TIDIO Chat | Wtyczki Woocommerce które musisz mieć | CreamyMint

Tidio Live Chat to usługa czatu na żywo, która pozwala łatwo komunikować się z klientami, również za pomocą chatbotów. Został zaprojektowany specjalnie dla społeczności WordPress. Po zainstalowaniu wtyczki będziesz mógł w pełni korzystać z zalet jego usług. Dostępny w wersji darmowej i płatnej.

GŁOWNE FUNKCJE:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *